Nylon Mesh, 200 Micron Opening, 39% Open Area, 36" x 40"
$41.40
1/bag
Ships in 1-2 business days
Product Details
| Material | Nylon |
|---|---|
| Membrane Type | Mesh |
| Size | 36" x 40" |
| Mesh Opening (microns) | 200 |
| Open Area (%) | 39 |
| Packaging | 1/bag |
| Shipping Dimensions | 21 × 4 × 4 in |
| Shipping Weight | 2 lbs |
Is there something you’d like to see in our marketplace?
We’re continually adding items and would love to hear your ideas.

