Pellethane 80A Tubing, 0.07" ID, 0.1" OD, 48" Length, Quantity 10/bag, by Impact Catheters
Product Details
| ID (in) | 0.07 |
|---|---|
| OD (in) | 0.1 |
| Wall Thickness (in) | 0.015 |
| Material | Polyurethane |
| Material Grade | Pellethane 80A |
| Durometer | 80A |
| Tubing Type | Single Lumen |
| Length (in) | 48 |
| Packaging | 10/bag |
| Shipping Dimensions | 73 × 4 × 4 in |
| Shipping Weight | 1 lbs |
$199.00
10/bag
In-Stock: 9
Ships in 1-2 business days
Is there something you’d like to see in our marketplace?
We’re continually adding items and would love to hear your ideas.