Polyurethane Tubing, Pellethane 80A + Propell, 0.066" ID, 0.073" OD, 12" Length
Product Details
| ID (in) | 0.066 |
|---|---|
| OD (in) | 0.073 |
| Wall Thickness (in) | 0.0035 |
| Material | Polyurethane |
| Material Grade | Pellethane 80A (ProPell) |
| Additive | Propell |
| Tubing Type | Single Lumen |
| Length (in) | 12 |
| Packaging | 5/bag |
| Shipping Dimensions | 20 × 2 × 2 in |
| Shipping Weight | 1 lbs |
$150.00
5/bag
In-Stock: 23
Ships in 1-2 business days
Is there something you’d like to see in our marketplace?
We’re continually adding items and would love to hear your ideas.