Polyurethane Tubing, Pellethane 80AE, 0.012" ID, 0.016" OD, 15" Length
Product Details
| ID (in) | 0.012 |
|---|---|
| OD (in) | 0.016 |
| Wall Thickness (in) | 0.002 |
| Material | Polyurethane |
| Material Grade | Pellethane 80AE |
| Durometer | 80A |
| Tubing Type | Single Lumen |
| Length (in) | 15 |
| Packaging | 10/bag |
| Shipping Dimensions | 20 × 2 × 2 in |
| Shipping Weight | 1 lbs |
$100.00
10/bag
In-Stock: Out of stock
Ships in 1-2 business days
Want to be notified when this product is back in stock?
Request custom quote
Don't want to wait, submit an RFQ and get your ordered started today.
Is there something you’d like to see in our marketplace?
We’re continually adding items and would love to hear your ideas.