Polyurethane Tubing, Pellethane 85A, 0.215" ID, 0.23" OD, 20" Length
Product Details
| ID (in) | 0.215 |
|---|---|
| OD (in) | 0.23 |
| Wall Thickness (in) | 0.0075 |
| Material | Polyurethane |
| Material Grade | Pellethane 85A |
| Material Details | 50/50 blend of 80A & 90A |
| Durometer | 85A |
| Tubing Type | Single Lumen |
| Length (in) | 20 |
| Packaging | 5/bag |
| Shipping Dimensions | 20 × 2 × 2 in |
| Shipping Weight | 1 lbs |
$100.00
5/bag
In-Stock: 6
Ships in 1-2 business days
Is there something you’d like to see in our marketplace?
We’re continually adding items and would love to hear your ideas.