Polyurethane Tubing, Pellethane 2363-90A, 0.1009" ID, 0.1105" OD, 18" Length
Product Details
| ID (in) | 0.1009 |
|---|---|
| OD (in) | 0.1105 |
| Wall Thickness (in) | 0.0048 |
| Material | Polyurethane |
| Material Grade | Pellethane 2363-90A |
| Durometer | 90A |
| Tubing Type | Single Lumen |
| Length (in) | 18 |
| Packaging | 5/bag |
| Shipping Dimensions | 20 × 2 × 2 in |
| Shipping Weight | 1 lbs |
$200.00
5/bag
In-Stock: 130
Ships in 1-2 business days
Is there something you’d like to see in our marketplace?
We’re continually adding items and would love to hear your ideas.